Kurorty nad Bałtykiem dla miłośników ciszy i spokoju

Głośne, zatłoczone, pełne automatów do gier i barów z zapiekankami – nie wszystkie kurorty nad Bałtykiem wyglądają w ten sposób. Jeśli lubisz ciszę i spokój, również możesz odpocząć nad Morzem Bałtyckim. Oto 3 miejscowości, w których spędzisz urlop z dala od tłumów turystów.

Pustkowo

Pustkowo to miejscowość znajdująca się między Pobierowem a Trzęsaczem. Jest odwiedzana przez turystów znacznie rzadziej, dlatego rozciągająca się tu plaża jest szeroka i czysta. Pustkowska plaża regularnie otrzymuje Błękitną Flagę. Miejscowość wyróżnia replika 20-metrowego krzyża z Giewontu oraz wyjątkowa kameralność. Miłośnicy spacerów mogą przechadzać się niemalże po pustej plaży, podziwiając zjawiskowe wydmy i klify.

Kadyny

Kadyny leżą nad Zalewem Wiślanym. Rejon jest znacznie mniej popularny niż Zatoka Gdańska, lecz znajdująca się tu plaża zasługuje na uwagę. Kameralna miejscowość jest miejscem znakomitym dla rodzin, natomiast znajdujący się w pobliżu pałac przyciąga miłośników historii. Zabytkowy obiekt w przeszłości należał do cesarza Niemiec Wilhelma II. Na turystów czekają również parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody oraz przystań morska.

Poddąbie

Poddąbie to wieś, w której na stałe zamieszkuje jedynie kilkudziesięciu mieszkańców. Mieści się pomiędzy Ustką a Rowami, dlatego łatwo dotrzeć z niej do wielu atrakcji polskiego wybrzeża. Do plaży w Poddębicach prowadzi ścieżka przez bukowo-sosnowy las, która kończy się na malowniczym klifie. Okoliczną ciekawostką są kamienne kręgi, które prawdopodobnie stworzyli przybysze ze Skandynawii.