Dolina Strugu na Podkarpaciu – zakątek dla miłośników wypoczynku na wsi

Codzienny pęd i zgiełk wielkich miast sprawia, że coraz więcej rodzin poszukuje miejsc, w których można wypocząć w ciszy i spokoju. Górskie i nadmorskie kurorty zwykle są zatłoczone przez całe lato, jednak wsie w Dolinie Strugu to prawdziwa ostoja dla miłośników wypoczynku z dala od miasta.

Gospodarstwa agroturystyczne, lokalne potrawy i ekologiczne produkty

Dolina Strugu znajduje się w województwie podkarpackim i zajmuje obszar nad rzeką Strug. Region słynie z rolniczych tradycji, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. W regionie znajduje się wiele gospodarstw agroturystycznych, działających przez cały rok. Goście mogą wybrać się na wycieczki rowerowe po wielu malowniczych trasach oraz korzystać z uroków turystyki pieszej. Wędkarze mają możliwość łowienia ryb w rzekach San i Strug, natomiast grzybiarze – zbierania aromatycznych grzybów w okolicznych lasach. W okolicy znajdują się Zamek w Łańcucie, Zamek w Dubiecku i Muzeum rodziny Ulmów w Markowej, które upamiętnia bohaterskich Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej.

Dolina Strugu słynie ze znakomitych miodów i lokalnych potraw, które są przyrządzane tylko w tej części Polski. Miejscowe gospodynie przyrządzają pyszne gomółki, proziaki, bulwioki, parzonki i tradycyjne ciasta na postawie oryginalnej receptury. Turystów urzeka również lokalne rękodzieło, obejmujące rzeźbiarstwo, haft krzyżykowy i wykonywanie szyszek weselnych, które są lokalną pamiątką dla gości zapraszanych przez parę młodą.