3 miejsca, które warto zwiedzić z dziećmi we Wrocławiu

Wrocław to miasto wyjątkowo przyjazne dla rodzin. Liczne atrakcje odpowiadają na potrzeby młodszych i starszych turystów, gwarantując każdemu dobrą zabawę. Poznaj 3 miejsca, które warto zwiedzić z dziećmi we Wrocławiu.

ZOO i Afrykarium

Wrocławskie ZOO jest jednym z najciekawszych w całym kraju. Na doskonale przygotowanych wybiegach dzieci mogą podziwiać niedźwiedzie brunatne, żyrafy, słonie, lwy, liczne gatunki małp, tygrysy i antylopy. Na zwiedzających czeka rozbudowana ptaszarnia, motylarnia z terrarium, pawilon zwierząt z Madagaskaru oraz nocnych. Na szczególną uwagę zasługuje Afrykarium, w którym w ogromnych zbiornikach żyją zwierzęta zamieszkujące Morze Czerwone, Afrykę Wschodnią, Kanał Mozambicki, Wybrzeże Szkieletów i Dżunglę nad rzeką Kongo. Turystów cieszy zwłaszcza przejście pod akwarium rozciągającym się bezpośrednio nad ich głowami.

Hydropolis

Hydropolis to jeden z nowszych obiektów rodzinnych na terenie Wrocławia. Jego otwarcie miało miejsce w 2015 roku. W Hydropolis cała rodzina może poznać wodę z różnych, fascynujących perspektyw. Interaktywne instalacje, multimedialne technologie, repliki i modele oraz ekrany dotykowe przekazują wiedzę o wodzie w przystępny sposób nawet młodszym zwiedzającym.

Kolejkowo

Kolejkowo to największa w Polsce makieta kolejowa. Zwiedzający mogą podziwiać na niej świat w miniaturze, dopracowanej w każdym szczególe. Na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu ustawiono aż 3437 figurek ludzi i zwierząt oraz zbudowano torowisko o łącznej długości 510 metrów. Po torach porusza się 15 pociągów, które dają wrażenie, że makieta naprawdę żyje.