News

Co warto zobaczyć, będąc w Sandomierzu?

Sandomierz jest to malownicze miasteczko położone nad Wisłą w województwie świętokrzyskim. Podobnie, jak Kazimierz Dolny, do którego bywa niejednokrotnie porównywany, zachwyca klimatem i tajemniczymi uliczkami. Na co zwrócić szczególną uwagę, podczas wizyty w tym mieście? Zapraszamy do artykułu. 

Sandomierz przez mieszkańców nazywany bywa „Małym Rzymem”. I nie jest to kwestią przypadku. Podobnie jak włoska stolica umiejscowiony jest na 7 wzgórzach. Na samym początku nie sposób nie wspomnieć o oryginalnej, a przez to zupełnie niepowtarzalnej zabudowie architektonicznej. Co więcej, znaczna część zabytków powstała już w XIV wieku. Jakie są najlepsze atrakcje Sandomierza i co warto zobaczyć? 

Rynek w Sandomierzu to główny plac miasta, obfitujący w urokliwe zaułki i przenikające miejsca. Stojący w centralnym miejscu Ratusz jest najbardziej charakterystyczną budowlą miasta. 

Najcenniejsze z nich to m.in: Katedra, Zamek, wspomniany już Ratusz, Brama Opatowska, a także czarujące Stare Miasto. Obowiązkowym punktami podczas wycieczki do Sandomierza są także: Wąwóz Królowej Jadwigi, Podziemia Sandomierskie i Bulwar nad Wisłą.

 Niewątpliwie Sandomierz sporej części osób kojarzyć się będzie z cieszącym się sporą popularnością serialem „Ojciec Mateusz” do którego zdjęcia kręcone były właśnie w tym miejscu. 

Warto wspomnieć, że Sandomierz przyciąga każdego roku tysiące turystów. Szczególnie latem jest to miasto, które dosłownie tętni życiem. Zatłoczone uliczki, przepełnione, ale niezwykle klimatyczne knajpy, pyszne jedzenie i roześmiani ludzie to nieodłączne elementy tego miejsca!