deska snowboardowa

W jaki sposób dobrać deskę snowboardową?

Kiedy zbliża się okres zimowy, coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w góry. Dzieci mają ferie zimowe w szkołach, natomiast rodzice załatwiają sobie urlopy, po to, aby zrelaksować się, odpocząć, zapomnieć o codziennych problemach. Część podróżników z pewnością zdecyduje się na spróbowanie jazdy na snowboardzie. Co powinniśmy wiedzieć, zanim wybierzemy odpowiedni egzemplarz? Jaka jest optymalna długość deski? Jaka szerokość będzie odpowiednia? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w celu uzyskania odpowiedzi na te pytania.


Zanim wybierzesz odpowiedni model deski snowboardowej…


W snowboardzie wyróżnić możemy kilka ciekawych możliwości jazdy. Najpopularniejszą z nich jest klasyczna jazda po specjalnie przygotowanej trasie. Wówczas poruszamy się tylko i wyłącznie po odpowiednio przystosowanych, stosunkowo bezpiecznych terenach, które mogą mieć różne poziomy trudności. Popularny jest również freeride. W tym przypadku przemieszczamy się po świeżym puchu w celu eksploracji terenu. W tym przypadku konieczne jednak okaże się odpowiednie doświadczenie. Coraz częściej zainteresowane osoby wybierają się do snowparku. W takich miejscach znaleźć można wiele ciekawych przygód. Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tym sportem ekstremalnym. Jeśli interesuje cię jazda, która ukierunkowana jest na skocznie i na lewitowanie w powietrzu- kicker i halfpipe z pewnością okażą się doskonałym rozwiązaniem.


Optymalna długość deski snowboardowej


Standardowa zasada określa, że długość deski powinna być dobrana do wysokości brody. W praktyce jednak jest to często indywidualna decyzja, bowiem powinniśmy wybrać egzemplarz zgodnie z własnymi preferencjami, dzięki czemu będziemy czuli się na nim komfortowo. W przypadku deski snowpark’owej i tej dla osób początkujących, możliwe jest zmniejszenie długości o kilka centymetrów. Zwiększy to zdecydowanie naszą mobilność. Jeśli zależy nam na prędkości i stabilności, warto zastanowić się nad odrobię dłuższym modelem.


Szerokość deski snowboardowej, jaką wybrać?


Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać deskę snowboardową, warto zwrócić uwagę na jej szerokość. Z reguły mamy do czynienia z klasycznymi rozmiarami w wersji zwykłej lub wide. Tego typu informacje możemy rozróżnić po dodatkowym dopisku w postaci litery „W”. Tak więc, jeśli po nazwie deski widoczny jest wcześniej przytoczony znak, mamy pewność, że deska jest sztucznie poszerzona po to, aby osoby z większymi rozmiarami stopy również mogły korzystać z tego typu rozrywki.