podróż samolotem z aparatem słuchowym
News

Wakacje i podróż samolotem z aparatem słuchowym

Nadeszło lato, a wraz z nim plany urlopowe. każdy wyjazd wiąże się z koniecznością przygotowania się i spakowania. Co dodatkowo powinny zabrać ze sobą osoby, które noszą aparat słuchowy? Czy podróżowanie samolotem z aparatem słuchowym jest możliwe? odpowiedzi na te pytania znaleźć można w treści tego artykułu. Zachęcamy do lektury.

Jak przygotować się do podróży, mając aparat słuchowy?

Wybierając się na urlop, każdy kto nosi aparat słuchowy powinien pamiętać o ty, by do walizki podróżnej włożyć takie oto przedmioty:

  • zapas baterii do aparatu słuchowego lub ładowarkę;
  • dodatkowy filtr;
  • etui na aparat słuchowy, najlepiej wodoodporne;
  • zestaw do osuszania (można je kupić na stronie geers.pl) i czyszczenia aparatu słuchowego.

Warto przed wyjazdem przygotować się także pod względem topografii miejsca, do którego jedziemy. Pomocne mogą się okazać różnorodne aplikacje, mapy. Warto także uprzednio sprawdzić, gdzie znajdują się punkty informacyjne przyjazne osobom z niedosłuchem, a także ważne punkty medyczne.

Podróż samolotem z aparatem słuchowym

Czy podróż samolotem z aparatem słuchowym jest możliwa? Jak najbardziej. Nie ma też powodów do obawiania się kontroli, aczkolwiek warto zgłosić obsłudze lotniska, że mamy aparat słuchowy. Warto zmniejszyć także głośność na czas przechodzenia przez bramki. Jedynym wyjątkiem są osoby z implantem ślimakowym, które nie powinny wybierać samolotu jako sposobu transportu. Przed podróżą samolotem z aparatem słuchowym warto także zadbać o dobór odpowiedniego miejsca. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia szumów, warto wybierać siedziska, które znajdują się z przodu samolotu oraz przy przejściu.

Co zrobić jeśli w czasie podróży samolotem z aparatem słuchowym wystąpią szumy?

Pomocne może być ziewanie, przełykanie śliny, żucie gumy oraz ściśnięcie palcami skrzydełek nosa i zrobienie energicznego wydechu.