Roztocze miejsce w Polsce z dala od turystów
News

Miejsca w Polsce z dala od tłumów

Czas wakacji kojarzy się wielu z nas nie tylko ze słońcem, wypoczynkiem, ale i tłumami. Tyczy się to zarówno wypadu nad morze, jak i w góry. Nie każdy jednak chce, szczególnie teraz, w dobie pandemii koronawirusa, przybywać w dużym gronie obcych osób. Podpowiadamy zatem, gdzie wyjechać, by poczuć nieco wytchnienia oraz wskazujemy miejsca w Polsce z dala od tłumów. Na naszej liście wybraliśmy zarówno miasto, jak i góry oraz tereny zielone pełne wodospadów. Zachęcamy do lektury!

Lublin

Dlaczego warto wybrać się do Lublina? Otóż ściana wschodnia naszego kraju jest często pomijana w planach urlopowych. Zwykle, jeśli chcemy zobaczyć coś w Polsce, koncentrujemy się na północy czy południu, ewentualnie zachodzie, gdzie leży np. Wrocław. To sprawia, że Lublin nie odczuwa aż takiego natarcia ze strony turystów, a tym samym staje się bezpieczną bazą wypadową, która ma naprawdę wiele do zaoferowania dla przyjeżdżających. Piękna Starówka, Zamek Lubelski, Ogród Botaniczny, Skansen, Park Saski, Zalew Zemborzycki… to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających w Lublinie. To miejsce w Polsce z dala od turystów numer 1.

Roztocze

Roztocze to malownicza, urokliwa kraina pełna wodospadów, rzek, tras rowerowych i lasów. Panuje tam cisza, spokój, ale nie brakuje też spektakularnych widoków. To miejsce w Polsce z dala od tłumów numer dwa! Każdy, kto kocha naturę, lubi być blisko niej,powinien odwiedzić Roztocze. Jako miejsce noclegu można wybrać Szczebrzeszyn, Susiec, Majdan Sopocki czy Zwierzyniec.

Góry Stołowe

Bezdyskusyjnie, najbardziej oblegane są Tatry i Bieszczady. W związku z tym Góry Stołowe stanowią doskonały przykład miejsc w Polsce z dala od tłumów, w którym naprawdę można wypocząć. Miłośnicy wspinaczki górskiej będą na pewno usatysfakcjonowani, podobnie jak wielbiciele niezwykłych krajobrazów. Wszak w Górach Stołowych można zobaczyć niezwykłe formacje skalne, których nie dostrzeżemy nigdzie indziej.