Lublin
News

Lublin na weekend, co warto zwiedzić?

Lublin to jedno z najpiękniejszych miast we wschodniej części Polski. Położone jest na Wyżynie Lubelskiej, co sprawia, że teren ten jest wyjątkowo zróżnicowany. Przyjeżdżający mogą tu zaznać zarówno relaksu w leśnym otoczeniu, odpoczynku nad zbiornikiem wodnym, jak i skorzystać z atrakcji klimatycznej Starówki. Co warto odwiedzić, spędzając weekend w Lublinie?

Starówka

Wspomniana Starówka to jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Lublina. Klimatyczne, odnowione kamienice, a w nich mnóstwo małych knajpek z pysznym jedzeniem kuszą turystów i zachęcają, by do nich wstąpić. Wewnątrz można spróbować lokalnych przysmaków, takich jak aromatyczny, pachnący cebularz lubelski czy pierogi po lubelsku.

Plac Litewski

Ze Starówki można udać się spacerem na odnowiony Plac Litewski i odpocząć na wygodnej ławce przy przepięknej, nowoczesnej fontannie. Wieczorem można obejrzeć tutaj pokazy multimedialne, które robią wyjątkowe wrażenie na widzach.

Park Saski

Kilka minut spaceru wystarczy, by trafić do Parku Saskiego i móc obcować z naturą i przyrodą, będąc wciąż w centrum miasta. Naprzeciwko Parku Saskiego znajduje się nowoczesne Centrum Spotkania Kultur. Na dachu tego budynku można zrobić sobie niezwykłe zdjęcia oraz napić się pysznego koktajlu czy kawy, by zyskać siły na dalszą podróż.

Miasteczko Akademickie

Nieopodal Parku Saskiego znajduje się miasteczko akademickie, a w jego centralnym punkcie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Tutaj również można odpocząć w parku na ławeczce czy udać się do jednego z wielu lokali serwujących pyszne przysmaki lubelskie.

Zalew Zemborzycki

Wycieczka nad Zalew Zemborzycki zajmie nam kilka godzin. Nie chodzi tu bynajmniej o dojazd, bo ten jest prosty i szybki, ale o całą masę atrakcji, jaka znajduje się na terenie wokół Zalewu. Można tu zjeść świeżą rybę, popływać, opalać się, spacerować po lesie, grillować, biegać z psem, korzystać z parku linowego.

W Lublinie każdy napewno znajdzie coś dla siebie!