lublin gdzie pojechać jesienią w polsce

Gdzie warto pojechać jesienią w Polsce?

Jesień w Polsce jest niezwykle urokliwą pora roku. Bywa ona dość kapryśna, jednak za swoje humory odwdzięcza się złotym kolorem, aurą tajemniczością, niekiedy bardzo ciepłymi dniami. Jak wykorzystać ten niezwykły czas, szczególnie, gdy pandemia koronawirusa daje się we znaki, a granice naszego kraju zamykają się na inne państwa, uniemożliwiając wyjazd za granicę? Gdzie warto pojechać jesienią w Polsce? Podpowiadamy!

Góry Stołowe

Dlaczego właśnie Góry Stołowe znalazły się na tej liście miejsc, gdzie warto pojechać jesienią w Polsce? Wszak nie ma tam “polskich Himalajów”, czyli najwyższych szczytów… Nie jest to też Zakopane i popularne Tatry, pełne atrakcji i tak wysokich gór jak Mięguszowiecki Szczyt. Jest jednak o wiele więcej do zobaczenia niż mogłoby się wydawać! Już sama podróż w Góry Stołowe dostarcza dawki adrenaliny. Pokonywanie Drogi Stu Zakrętów jest naprawdę ciekawym przeżyciem. Góry Stołowe zachwycają magicznym klimatem, niepospolitym ukształtowaniem przestrzeni, wyjątkowym charakterem. Góry Stołowe są idealne zarówno na podróż w pojedynkę, jak i jako wycieczka w góry z dziećmi. To także miejsce w Polsce, gdzie nie ma tłumów ani jesienią ani nawet w sezonie. To bardzo ważne w obecnych czasach, gdy panuje pandemia koronawirusa.

góry stołowe jesień w polsce

Hel

To jedno z najbardziej niezwykłych i jednocześnie najpiękniejszych miast nad polskim morzem, które warto odwiedzić. Można tu wybrać się rodzinnie, w pojedynkę, z grupa przyjaciół. Wszak to miejsce na mapie Polski ma naprawdę wiele do zaoferowania. Co warto zwiedzić na Helu? Dlaczego trafiło ono na listę miejsc, gdzie warto pojechać jesienią w Polsce? Bowiem atrakcji tu nie brakuje o żadnej porze roku!Charakterystyczna latarnia morska, port, fokarium, promenada, deptak… to wszystko czeka na turystów!

gdzie warto pojechać jesienią w Polsce

Lublin

Były już góry, było morze, teraz czas na miasto, które zachwyca zarówno wiosną, latem, jak i jesienią oraz zimą. Jesienią w Lublinie można odwiedzić wiele niesamowitych i godnych atrakcji. Lublin na weekend, jak i na dłuższy pobyt to doskonałe rozwiązanie o każdej porze roku! warto zwiedzić piękną Starówkę, Plac Litewski, Ogród Botaniczny, Skansen, Zalew Zemborzycki, deptak. Atrakcji nie brakuje!

lublin gdzie pojechać jesienią w polsce