News

Jak przygotować się na wyjazd w góry z dzieckiem?

Zdarza się, że niekiedy samo stwierdzenie: górskie wakacje z dziećmi przyprawiają rodziców o zawrót głowy. Czy faktycznie jest się czego obawiać? Co więcej, pierwsze rozetek pojawiają się już na etapie pakowania. Przecież pokonywanie górskich szlaków bez odpowiedniego obuwia, a także stroju będzie zadaniem niemożliwym do wykonania. Jakie rzeczy spakować do torby, szykując malucha na wyjazd w góry? 

Niewątpliwie jedną z najważniejszych kwestii, które należy przemyśleć przed wyjazdem w gry, jest zawartość torby pociechy. Zdecydowanej większości rodziców zależy przecież na tym, aby ilość torb nie była zatrważająca, ale również by na miejscu niczego nie zabrakło. Dlatego też doskonale jest nieco wcześniej sporządzić dokładną listę rzeczy i ubrań koniecznych do zabrania. Tym sposobem będziesz mieć pewność, że o niczym nie zapomnisz. 

Podczas kompletowania odzieży nie zapominaj o tym, że najlepszy strój w góry to ten na tzw. cebulkę. Podkoszulki, koszulki z długim, jak i krótkim rękawem, a także szybkoschnące, ale ciepłe polary to obowiązkowe elementy “wyprawki”. Ponadto kurtka termoaktywna, rękawiczki, nieprzemakalne buty za kostkę, a także ciepła czapka. 

Podczas pakowania kosmetyków i artykułów do higieny pamiętaj o spakowaniu kremu z filtrem! Dzięki temu buzia malucha znacznie lepiej znosi zmienne warunki pogodowe. Oprócz tego bez wątpienia przyda się szczoteczka i pasta, żel pod prysznic, ręczniki, szampon do włosów i kremy ochronne. 

Maluch w dalszym ciągu lepiej czuje się w mózgu? W tym przypadku doskonale sprawdzi się ten dużymi, terenowymi kołami.