Tanie wakacje nad jeziorem – 3 polecane miejsca na kemping na Pojezierzu Wielkopolskim

Udane wakacje mogą kosztować niewiele. Wystarczy wybrać się nad jedno z polskich jezior, nad którym zlokalizowany jest tani kemping. Poznaj 3 polecane miejsca na kemping na Pojezierzu Wielkopolskim, w których warto się zatrzymać.

Kemping w Skorzęcinie

Skorzęcin nad jeziorem Niedzięgiel przyciąga zarówno miłośników opalania się i kąpieli w chłodnych wodach jeziora, jak i wędkarzy oraz amatorów sportów wodnych. Na turystów czeka tam piaszczysta, szeroka plaża, a także wypożyczalnia łódek, kajaków i rowerków wodnych. Dla fanów adrenaliny przygotowano wakepark oraz możliwość wypożyczania desek windsurfingowych. Kajakarze mogą natomiast spędzić miło czas, wybierając się na spływ z Jeziora Białego do Mogilna. Choć trasa wymaga przenoszenia kajaka od czasu do czasu, warto ją pokonać ze względu na malownicze widoki.

Sława

Sława to niewielki miasteczko, znane głównie dzięki położeniu nad Jeziorem Sławskim, nazywanym również Śląskim Morzem. Linia brzegowa akwenu jest urozmaicona, dlatego jezioro jest atrakcyjne nie tylko dla plażowiczów i miłośników kąpieli, ale również dla żeglarzy i osób wypożyczających rowerki wodne. W centrum Sławy mieści się Aleja Gwiazd Bluesa, na której honorową gwiazdę otrzymał Tadeusz Nalepa.

Antonin

Antonin leży nad jeziorem, którego okolice są zamieszkiwane przez liczne gatunki ptactwa. Mieszczący się tam rezerwat przyrody Wydymacz zamieszkuje 270 gatunków ptaków, w tym orły bieliki i czarne bociany. Na miłośników zwiedzania czeka natomiast Magiczny pałacyk myśliwski, wniesiony przez Antoniego Henryka Radziwiłła.