gdzie na narty w polsce
News

Najpopularniejsze miejsca na narty w Polsce

Ostatnie miesiące znacząco przeorganizowały nasz sposób podróżowania. Większość Polaków , wybierających chętnie zagraniczne kurorty na swój urlop. W tym roku zostało w kraju. Doprowadziło to do sytuacji, w której przez całe lato znalezienie wolnych miejsc w dobrych hotelach czy gospodarstwach agroturystycznych graniczyło z cudem. Dlatego, mimo że obecnie trwa złota polska jesień, warto pomyśleć już teraz o wyjazdach narciarskich. Planowania nie należy zostawiać na ostatnią chwilę.


Najlepsze trasy do jazdy na nartach w Polsce


Większość narciarzy, wybierając się na zimowe szaleństwo w pierwszej kolejności sprawdza oferty w Tatrach. Te najwyższe z polskich gór są dość uzasadnionym wyborem. Bogata baza narciarska, liczne hotele i pensjonaty o różnym standardzie i piękne widoki sprawiają, że Polacy bardzo chętnie spędzają zimowy wypoczynek właśnie na Podhalu. Najlepszych tras narciarskich nie znajdziemy jednak w popularnym Zakopanem. W ostatnich latach dużo większą renomą cieszyły się okoliczne ośrodki. Na narty w Polsce warto wybrać się do:
Czarnej Góry- dużego ośrodka narciarskiego z 6 trasami o długości przekraczającej 1000m. Dużym atutem tego miejsca jest również kolejka z 6-osobowymi kanapami z podgrzewanymi siedziskami, która w ciągu godziny może dowieźć na szczyt nawet 3000 osób.


Białki Tatrzańskiej, jednego z największych ośrodków w Polsce, w skład, którego wchodzą aż Trzy stacje: Bania Kaniówka i Kaletnicy. Na narciarzy czekają tutaj 22 trasy oraz 10 kolejek krzesełkowych. Białka posiada również jeden z najnowocześniejszych systemów naśnieżania tras zjazdowych

Nie tylko Tatry to kierunek na narty w Polsce


Wybierając się na narty w Polsce warto rozejrzeć się trochę szerzej. Również w innych pasmach górskich znajdziemy bardzo dobre ośrodki narciarskie. Duża ilość tras zjazdowych czeka na nas w Szczyrku, Karpaczu oraz Zieleńcu. Zieleniec, położony w Kotlinie Kłodzkiej, oferuje narciarzom aż 22 km tras zjazdowych podzielonych na 34 odcinki. Szczyrk dysponuje niewiele krótszym zapleczem narciarskiemu. Ilość tras szacuje się tu na około 20 km. Dodatkowo możemy liczyć na nowocześnie wyposażone stacje narciarskie. Część z nich została uruchomiona w ostatnich latach. Dużą popularnością cieszą się tu między innymi 10-osobowe gondole ze stacji Szczyrk Gondola na Halę Skrzyczeńską.

W każdym z polskich zimowych ośrodków narciarskich z roku na rok przybywa tras zjazdowych, a infrastruktura staje się coraz nowocześniejsza. Warto na bieżąco śledzić zmiany, które zachodzą w polskich górach. Narty w Polsce wcale nie muszą odbiegać standardem od zachodnich ośrodków sportów zimowych.