Podróż samolotem z dziećmi – 3 wskazówki dla rodziców

Podróż samolotem z małymi dziećmi jest stresująca dla wszystkich rodziców. Dotyczy to zarówno lotu z niemowlęciem, jak i kilkulatkiem. Jak przygotować się do podróży samolotem z maluchami? Oto 3 porady dla rodziców.

Przygotuj mleko i przekąski

Głodne dzieci są marudne i płaczliwe, dlatego długi lot z nienajedzonym maluchem to udręka. Aby uniknąć nerwów w czasie podróży, powinno się przygotować odpowiedni zapas mleka modyfikowanego dla niemowlęcia oraz przekąsek dla starszego dziecka. Jeśli niemowlę jest karmione z butelki, rodzic ma możliwość zabrania na podkład wody niezbędnej do przygotowania mieszkanki. Dla starszych dzieci można zabrać słoiczki z gotowymi daniami i suche przekąski. Napoje dla dzieci starszych niż 2 lata kupi się w samolocie lub na lotnisku po odprawie.

Zabierz na pokład ulubione zabawki

Maluchy szybko się nudzą, dlatego już po kilku minutach od startu mogą być niespokojne. Zabranie zabawek w bagażu podręcznym umożliwia zapewnienie maluchowi rozrywki nawet w czasie wielogodzinnego lotu. Rodzice mogą postawić na układanki dostosowane do wieku, ulubione lalki lub autka niewielkich rozmiarów, maskotki, kolorowanki i kredki. W przypadku długich podróży przydaje się również tablet lub telefon z bajkami.

Wykorzystaj wózek

Rodzice mogą zabrać ze sobą lekki, składany wózek dla dziecka do 2. roku życia bez dodatkowych opłat. Wózek można oddać w czasie odprawy, lecz równie dobrze można zostawić go przed wejściem do samolotu podczas boardingu. Jeśli maluch zaśnie, odpocznie w spacerówce, co odciąży rodziców.