Rozrywka na morzu, czyli 3 ciekawe zabawy dla dzieci

“W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Tak brzmią pierwsze słowa znanej piosenki autorstwa jeremiego Przybory. Jak sprawić, by nie okazały się one prorocze i by w przypadku załamania pogody w trakcie rejsu, maluchy miały się czym zająć? Poznaj ciekawe zabawy dla dzieci, które zapewnią im rozrywkę w czasie niesprzyjających warunków pogodowych!

Ciekawe zabawy dla dzieci z użyciem mapy

Pozornie, mapy mogą wydawać się mało intrygującym przedmiotem dla najmłodszych zważywszy na fakt, że większość maluchów nie potrafi jeszcze pisać i czytać, a co mówić o odszyfrowywaniu skomplikowanych znaków i symboli? Wystarczy jednak nieco wyobraźni, by mapy zamieniły się w magiczny przedmiot. Taki, na którym wyznaczymy trasę, jaką się poruszamy. Taki, na którym zaznaczymy miejsce ukrytego skarbu. W końcu taki, który wskaże nam nasze miejsce docelowe. Możliwość współuczestniczenia w opracowywaniu pierwszej w życiu mapy rozwija wyobraźnię, pozwala zrozumieć podstawowe pojęcia i sens map, a także poszerzyć horyzonty i zdobyć nową wiedzę geograficzną. Przy okazji, maluchy podnoszą również swoją sprawność manualną. 

Gry towarzyskie

Gry towarzyskie to rozrywka dla małych i dużych. Szeroki wybór tego typu produktów oferują najlepsze sklepy żeglarskie, a w ich asortymencie znaleźć można, między innymi: talie kart, domino, kości, szachy magnetyczne, kółko i krzyżyk. Zakup tych artykułów to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy wiedzą, że w trakcie ulewy ich pociechy będą chciały zająć się czymś, co sprawi przyjemność i zabije chwilową nudę. Gry towarzyskie to nie tylko doskonały pomysł na ciekawe zabawy dla dzieci, ale także sposób na rozwijanie ich umiejętności logicznego myślenia. Mają zatem one również walor edukacyjny i zdecydowanie warto w nie zainwestować.    

Książki dla małych żeglarzy  

Książka jest dobra na wszystko, a w szczególności na nudę. Jeżeli ze względu na niesprzyjającą aurę, dzieciaki chwilowo nie mogą poznawać świata natury, to mogą w tym czasie wejść w świat wyobraźni, świat pełen magicznych postaci i przygód, które natchną je do działania. Czytanie opowieści o piratach, żeglarzach, poszukiwaniu skrzyni pełnej skarbów to preludium do późniejszych ciekawych zabaw dla dzieci z motywem morskim w tle. Historie, opowiedziane w książkach dla małych żeglarzy nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale także sprawiają, że żeglowanie staje się magicznym, wyjątkowym, arcyciekawym zajęciem!

Żeglowanie to rozrywka dla starszych i młodszych. Coraz częściej na morską wyprawę rodzice zabierają swoje pociechy. O ile przy pięknej, słonecznej aurze już sama żegluga wzbudza w nich ogromny entuzjazm i zachwyt oraz dostarcza emocji, o tyle podczas ulewy, maluchy mogą zacząć odczuwać znużenie. Warto zatem pomyśleć o tym, by zapewnić rozrywkę i ciekawe zabawy dla dzieci.